logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 2/2017

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Przyjedzie aż 42 zespoły z 16 krajów wszystkich kontynentów. Wezmą udział w XV Światowym Festiwalu Polonijnych Zespołów Folklorystycznych, który już 22 lipca rozpocznie się w Rzeszowie. Biuro organizacyjne tej największej na świecie polonijnej imprezy już działa, a dziś na specjalnej konferencji prasowej ujawniono wszystkie szczegóły.

To będzie największy w historii festiwal w Rzeszowie. Przed podkarpacką publicznością zaśpiewa i zatańczy prawie półtora tysiąca uczestników. Chętnych było jeszcze więcej. Ale z ponad 60 zespołów, które się zgłosiły wybrano 42. Układanie ich programu już trwa.

Festiwal tradycyjnie już rozpocznie korowód ulicami Rzeszowa w piątek 22 lipca. W sobotę i niedzielę zespoły będą koncertować na rzeszowskim rynku oraz w Iwoniczu, Sanoku, Jarosławiu i Tarnobrzegu Dwa główne koncerty "Tańce Krajów Zamieszkania" i galowy zaplanowano na 26 i 27 lipca.

Tylko zakwaterowanie uczestników ich wyżywienie i transport będą kosztować milion złotych. Dlatego oprócz Kancelarii Senatu i Stowarzyszenia Wspólnota Polska festiwal organizacyjnie i finansowano wspierają marszałek województwa i samorząd Rzeszowa.

Już teraz w kilku punktach miasta stanęły festiwalowe flagi i tzw. lalki „witacze” a w najbliższych dniach emblematy imprezy, banery i plakaty zostaną rozwieszone w całym Rzeszowie.