logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

To kolejna w ostatnich latach duża inwestycja na rzeszowskim lotnisku i na pewno nie ostatnia. Na ukończeniu są: płyta postojowa i terminal odpraw pasażerskich z prawdziwego zdarzenia, a lada dzień ruszy budowa nowoczesnej wieży kontroli lotów.

Po rozbudowie i gruntownym remoncie bazy strażakom pełniącym tu dyżur 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu pracuje się wygodniej. A to przekłada się na bezpieczeństwo na lotnisku.

Strażacy z lotniska w Jasionce są przekonani, że w sytuacjach awaryjnych poradzą sobie przede wszystkim dzięki nowemu zapleczu i nowoczesnemu sprzętowi, jak specjalistyczny wóz o nazwie Felix, czyli Szczęśliwy. Gruntowna przebudowa bazy trwała rok i była dla wykonawcy sporym wyzwaniem, bo w tym czasie strażnica cały czas funkcjonowała. Koszt inwestycji to 4 miliony siedemset tysięcy złotych, z czego dofinansowanie unijne wyniosło 85 procent. To zaledwie część ogromnych inwestycji prowadzonych na lotnisku.

W tym samym czasie ruszy, sfinansowana przez Polską Agencję Żeglugi Powietrznej budowa nowej wieży kontroli lotów, która ma być gotowa w połowie przyszłego roku. Z kolei 31 grudnia ma się zakończyć budowa sztandarowej inwestycji na lotnisku, czyli nowego terminalu odpraw pasażerskich. Pierwsi pasażerowie powinni z niego skorzystać już w marcu 2012 r.