logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

Przeniesie się tam kilka wydziałów magistratu - w tym między innymi najbardziej oblegane wydziały komunikacji i podatków. Skorzystać na tym mają nie tylko urzędnicy, ale i mieszkańcy.
Przy ulicy Wodnej mieści się Medyczna Szkoła Policealna - ale placówka przeprowadza się do innego budynku. Wolną kamienicę samorząd województwa przekazał właśnie władzom Przemyśla - miasto starało się o to od wielu miesięcy. Do nowego budynku w pierwszej kolejności przeniosą się wszystkie wydziały znajdujące się w kamienicy przy ulicy Mostowej. Wśród nich wydział komunikacji - jeden z najbardziej obleganych. Każdego roku formalności związane z rejestracją aut załatwia tu 20 tysięcy mieszkańców. Teraz odbywa się to w kilku ciasnych pomieszczeniach na pierwszym piętrze - w budynku bez windy. W nowej siedzibie warunki zdecydowanie się poprawią.. Budynek, który dostał samorząd Przemyśla jest w dobrym stanie technicznym. Będzie wymagał jednak dostosowania do nowych potrzeb.
Bo kamienicę, w której teraz pracuje część wydziałów Urzędu Miasta - samorząd wynajmują od Kościoła greckokatolickiego. Miesięcznie kosztuje to miasto 13 tysięcy złotych.