logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps mini 1 2017

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Wiosennego tempa nabrała budowa oddziału ratunkowego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie. Kończą się już prace konstrukcyjne, trwa budowa podjazdu dla karetek a przed ekipami przykrycie trzech już prawie gotowych kondygnacji dachem. Na nowy oddział warty aż 40 milionów złotych już teraz czekają lekarze, pielęgniarki i ratownicy medyczni obecnej izby przyjęć, teraz często przepełnionej do granic możliwości.
Ten śmigłowiec przyleciał prosto z Kąkolówki. Dzięki niemu pacjent z zawałem szybko trafił prosto na oddział kardiologii inwazyjnej.
Podobne przypadki to tutaj codzienność. Ratunkowe ambulanse co chwilę przywożą tu kolejne osoby z zawałami, udarami i powypadkowymi urazami. Izba przyjęć często pęka w szwach.
To dlatego budowa nowej izby przyjęć z oddziałem ratunkowym była koniecznością. Także ze względu na specyfikę szpitala poza kardiologią inwazyjną specjalizującego się w leczeniu urazów wielonarządowych.

Budowa nowego oddziału teraz nabrała przyśpieszenia. Wcześniej prace przystopowała długa zima.
Nowy oddział o powierzchni ponad 4 tysięcy metrów kwadratowych ma być gotowy w przyszłym roku. W jego budowie szpital wspomaga finansowo Unia Europejska i samorząd województwa.

Beata Wolańska
TVP Rzeszów