logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps mini 1 2017

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Stadion o międzynarodowym standardzie w środku wsi Dachnów i nowoczesny skate park w centrum niewielkiego Cieszanowa. Samorząd gminy postawił na rozwój sportu i z pomocą funduszy europejskich wydał na te inwestycje 1,5 miliona złotych. Pieniądze zwrócą się, gdy gmina zostanie wypromowana, a promocja powinna teraz pójść jak z płatka.

"Wsi spokojna, wsi wesoła" a pośrodku ten pełnowymiarowy stadion do piłki nożnej. Chcąc nie chcąc teraz mieszkańcy Dachnowa będą mogli z okien własnych domów oglądać popisy strzeleckie, nie tylko drużyn z ligi okręgowej.

Wielką inicjatywę w małej wsi wsparło finansowo samo Ministerstwo Sportu. Samorządowcy wiedzą, że piłkarzom nie wystarczy tylko nowoczesna murawa, dlatego już budują trybunę dla kibiców. Postawią także tablicę świetlną, licząc na korzystne dla gospodarzy wyniki. A to już centrum Cieszanowa, gdzie dobiega końca budowa nowoczesnego skate parku.

O skate park będą dbali pracownicy Centrum Kultury i Sportu. Zadbają nie tylko o porządek i bezpieczeństwo, ale także o instruktorów, którzy będą uczyć jazdy na deskorolce i rolkach.

Adam Mokrzycki
TVP Rzeszów