logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps mini 1 2017

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

tvp rzeszow...które pozwolą na dodatkowe inwestycje dla Podkarpacia. Powstały dzięki wysokiemu kursowi euro w stosunku do złotówki. Skorzysta 12 samorządów, których propozycje inwestycji wcześniej znalazły się na listach rezerwowych. Pieniądze trafią m.in. do podrzeszowskiej Boguchwały i powiatów przeworskiego oraz jasielskiego.

Dzięki oszczędnościom jakie przyniósł wysoki kurs euro w stosunku do złotówki swój plan który od 7 lat jest tylko na papierze będzie mogła w końcu zrealizować podrzeszowska Boguchwała. Od niedawna jest miastem, od dawna natomiast ma ambicje mieć swój Rynek miejsce spotkań mieszkańców i organizowania imprez kulturalnych. Rynek powstanie w tym miejscu na części czteroarowej działki przejętej przez gminę od Agencji Nieruchomości Rolnych. Dawniej był to teren PGR-u. W niezagospodarowany plac otoczony niszczejącymi budynkami na którym stoją teraz stare auta i wiaty autobusowe gmina zainwestuje ponad 8 milionów złotych Dokładnie 6 milionów 877 tysięcy dostanie z RPO, bo dzięki wysokiemu kursowi euro projekt inwestycji przeskoczył z listy rezerwowej na główną. Tych oszczędności już jest ponad 20 milionów. W ramach unijnego programu rewitalizacji terenów zdegradowanych oprócz Boguchwały skorzystają także Medyka gdzie ponad 4, 5 miliona złotych pójdzie na rewitalizację zespołu pałacowo-parkowego i poddębicka Czarna gdzie za ponad milion złotych zagospodarowane zostaną tereny dawnej radzieckiej bazy wojskowej.

Na swoją szansę czeka Rzeszów, wcześniej dzięki podobnym oszczędnościom dostał pieniądze np. na remont poszerzenie ulicy Wieniawskiego między Słocina a Zalesiem. Miasto dzięki oszczędnościom dostało ponad dwa miliony złotych dofinansowania. Aż 9 samorządów dostanie dodatkowe pieniądze na termomodernizację budynków komunalnych, szkół szpitali i przedszkoli. Rzeszów w ramach tego programu odremontował między innymi ten żłobek. teraz skorzystają dodatkowo powiaty jasielski, przeworski, gminy Nozdrzec, Trzebownisko, Pawłosiów, Dukla, Rymanów, Chrokówka i Hyżne. Dostaną w sumie prawie 11 milionów złotych.

http://www.tvp.pl/rzeszow/aktualnosci/spoleczne/unijne-fundusze-dla-podkarpacia-i-oszczednosci-w-rpo/11772094 

Beata Bartman