logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps mini 1 2017

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

 

tvp rzeszowKolejne podkarpackie miasto wykorzystując unijne fundusze inwestuje w przebudowę centrum. Nisko realizuje projekt o wartości 6 milionów złotych. Za te pieniądze będzie odremontowany główny miejski urząd, a jego otoczenie ma być miejscem wypoczynku i relaksu.


Plany są bardzo ambitne. Przede wszystkim zaniedbany i od lat nieremontowany budynek urzędu gminy ma odzyskać dawny wygląd i przedwojenną świetności. Na placu przed magistratem stanie fontanna, pojawia się też klomby, ławki i alejki. To wszystko kosztem między innymi likwidacji miejsc parkingowych i to budzi wątpliwości, bo już teraz znalezienie takiego miejsca tu w pobliżu magistratu graniczy z cudem. Wielu mieszkańców sądziło więc, że w centrum miasta powstanie dodatkowy parking.

Wygrała jednak koncepcja zakładająca przekształcenie centrum w miejsce spotkań i relaksu. W centrum Niska powstanie mini deptak ale wielu kierowców, zwłaszcza urzędnikowi, którzy parkowali pod magistratem, będzie musiało zmienić swe przyzwyczajenia. Burmistrz Julian Ozimek chce by ruch w centrum miasta był ograniczony do minimum. Dlatego przygotowuje miejsca parkingowe poza głównym miejskim placem. - Poszerzamy ulice wokół stadionu, tam też będą miejsca parkingowe, a w przyszłym roku zamierzam jako parking przebudować ciąg związany z handlem.

Obecne targowisko zmieni więc częściowo swe przeznaczenie. Całość prac związanych z rewitalizacją centrum oraz miejskiego parku kosztować będzie prawie 6 i pół miliona złotych z czego ponad 5 pochodzi z funduszy unijnych.