logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps mini 1 2017

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Alicja Wosik została wicewojewodą podkarpackim. Dziś na to stanowisko powołał ją premier Donald Tusk. Natomiast Zdzisław Stopczyk objął dziś dowodzenie w Komendzie Wojewódzkiej Policji. Dziś wizytówka Andrzeja Reguły zniknęła z drzwi gabinetu wicewojewody podkarpackiego. Alicja Wosik - również z PSL - zajęła po nim służbowy fotel. A podpis premiera przypieczętował tę zmianę. Teraz gabinety po obu stronach korytarza na drugim piętrze Urzędu Wojewódzkiego zajmują dwie kobiety.
Podobnie jak wojewoda Małgorzata Chomycz-Śmigielska - Alicja Wosik pochodzi z powiatu sanockiego. Ma 43 lata. Skończyła romanistykę, a także dziennikarstwo i politologię. Włada biegle angielskim, francuskim i włoskim. I jest na drodze do doktoratu. W urzędzie ma jej podlegać Wydział Spraw Obywatelskich, Nieruchomości, Środowiska i Rolnictwa oraz inspektoraty. Alicja Wosik dotąd pracowała jako dziennikarka w radiu i telewizji. Była też asystentką wiceministra Jana Burego oraz wiceburmistrzem Zagórza. Ale to właśnie w Telewizji Rzeszów Alicja Wosik spędziła szmat zawodowego życia. W jej artystycznym dorobku są filmy, informacje i reportaże. Za kilka z nich dostała nagrody. Wśród nich jest m.in. "Beksiński - autoportret pośmiertny". Obecnej pani wicewojewodzie nieobcy jest też punk rock. Zrealizowała reportaż "KSU - 30 lat".
Zmiany także w Komendzie Wojewódzkiej Policji. Bo dziś oficjalnie dowodzenie podkarpackim garnizonem przejął inspektor Zdzisław Stopczyk. To dobry policjant - zapewnił generał Andrzej Rokita zastępca komendanta głównego. Dodał, że inspektor Stopczyk od wielu lat zajmował stanowiska kierownicze w policji. Inspektor Zdzisław Stopczyk ma 50 lat, od prawie 30 jest policjantem. Zanim trafił do Rzeszowa był zastępcą komendanta wojewódzkiego w Łodzi. Nowy komendant ukończył prawo na Uniwersytecie Łódzkim jest też absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.
Anna Tomczyk, Jacek Tutak