logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps mini 1 2017

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Inwestycja która ogromnie cieszy mieszkańców Dynowa i jego okolic. Miasteczko rusza z oczekiwaną od lat rewitalizacją zabytkowego rynku. Z centrum znikną samochody, będzie nowy bruk- także na wszystkich przyległych ulicach, nowe nasadzenia i fontanna której projekt bardzo spodobał się mieszkańcom. Równolegle zagospodarowywany będzie zaniedbany miejski park. Całość pochłonie ponad 10 milionów złotych.

Teraz rynek w Dynowie - miasteczku które ma ambicje przyciągać turystów - jest głównym miejskim parkingiem. Nie ma mowy o wypoczynku w tym miejscu - trzeba przeciskać się między autami. I choć takie jego zagospodarowanie jest może wygodne dla osób które chcą coś szybko załatwić w gminie czy zrobić zakupy - to większość chce by rynek w końcu stał się reprezentacyjną częścią miasta.

Władze miasta zapewniają że tak właśnie będzie gdy przyjęty juz projekt zostanie zrealizowany. Zamiast starych płyt chodnikowych na głównym miejskim placu będzie kostka i płyty z granitu, wycięte zostaną przypadkowo sadzone tu świerki, zostaną kasztany i będą nowe ozdobne drzewa liściaste. Nowy parking powstanie obok dworca PKS a równolegle z myślą o rodzinach z Dynowa zagospodarowywany będzie podworski park. Całość kosztować będzie ponad 10 milionów złotych i będzie to jedna z największych inwestycji Dynowa w ostatnich latach. 85 procent tej kwoty to unijne dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego. Co ciekawe wybrana w przetargu firma przygotowała 4 propozycje rewitalizacji rynku. Mieszkańcy zgłaszali swoje uwagi i wybierali tę która podoba im się najbardziej. Realizacji właśnie tego projektu chciało 75 proc. ankietowanych dynowian.