logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 2/2017

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Krystian Herba rzeszowski trialowiec i mistrz rowerowych akrobacji podejmuje kolejne wyzwanie. Tym razem zmierzy się z rekordem świata w ilości schodów pokonanych na rowerze. Co więcej chce poprawić wynik. Dotychczasowy rekord należy do Ksawiego Kasasa z Andory, który na rowerze pokonał 2008 schodów. Krystian za kilka dni wyjeżdża do Dubaju bo tam w najwyższym hotelu na świecie - Rose Rayhaan by Rotana - odbędzie się próba pobicia rekordu.

To jeden z ostatnich treningów Krystiana w Polsce. W poniedziałek wraz z ekipą wrusza do Dubaju. Tam będzie miał kilka dni na aklimatyzację i treningi. Żeby pobić rekord świata musi na rowerze pokonać ponad 2008 schodów. Krystian już zaplanował, że wskoczy na około 2030 schodów.

Choć regulamin nie przewiduje limitu czasu Krystian wyznaczył sobie na to godzinę. W tym czasie nie wolno mu się podeprzeć nogą, przytrzymać ręką. Nie może też zmienić roweru. Jeżeli próba się powiedzie to Krystian zostanie nie tylko rekordzistą świata ale także liderem wśród zdobywców drapaczy chmur. Na swoim koncie ma już Pałac Kultury i Nauki i hotel InterContinental w Warszawie, Altus w Katowicach, Millenium Tower w Austrii, Gran Hotel Bali w Hiszpanii i Messe Turm w Niemczech. Ze schodami najwyższego hotelu świata zmierzy się 30 stycznia.