logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps mini 1 2017

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Własnoręcznie robią i ozdabiają na przykład płócienne torby, które służą jako opakowanie prezentów. Za kilkanaście dni zaczną też przyjmować pierwsze zamówienie na świąteczne potrawy. pierogi, uszka i ciasta.

Przygotowaniem toreb zajmują się między innymi Józef i Henryk. Na płótnie odciskają przygotowany wcześniej wzorze i malują go specjalnymi woskowymi kredkami. Ozdoby utrwala się później gorącym żelazkiem.

 

W ten sposób codziennie powstaje kilkadziesiąt toreb - ozdobionych Mikołajami, choinkami i gwiazdkami. I nie ma dwóch takich samych. Takie torby - zwłaszcza teraz wykorzystywane są jako oryginalne opakowania na prezenty. A kupują je zarówno osoby indywidualne jak i firmy. Dla Zakładu Aktywności Zawodowej i jego podopiecznych to szansa na dodatkowy zarobek.. Do świąt przygotowuje się juz kuchnia, w której zawodowym kucharzom pomagają niepełnosprawni - ucząc się tym samym zawodu.

 

Największą popularnością tradycyjnie cieszą się uszka, pierogi, paszteciki a także ciasta. W ubiegłym roku zamówień było tak dużo, że Zakład Aktywności Zawodowej nie był w stanie sprostać wszystkim.