logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

Własnoręcznie robią i ozdabiają na przykład płócienne torby, które służą jako opakowanie prezentów. Za kilkanaście dni zaczną też przyjmować pierwsze zamówienie na świąteczne potrawy. pierogi, uszka i ciasta.

Przygotowaniem toreb zajmują się między innymi Józef i Henryk. Na płótnie odciskają przygotowany wcześniej wzorze i malują go specjalnymi woskowymi kredkami. Ozdoby utrwala się później gorącym żelazkiem.

 

W ten sposób codziennie powstaje kilkadziesiąt toreb - ozdobionych Mikołajami, choinkami i gwiazdkami. I nie ma dwóch takich samych. Takie torby - zwłaszcza teraz wykorzystywane są jako oryginalne opakowania na prezenty. A kupują je zarówno osoby indywidualne jak i firmy. Dla Zakładu Aktywności Zawodowej i jego podopiecznych to szansa na dodatkowy zarobek.. Do świąt przygotowuje się juz kuchnia, w której zawodowym kucharzom pomagają niepełnosprawni - ucząc się tym samym zawodu.

 

Największą popularnością tradycyjnie cieszą się uszka, pierogi, paszteciki a także ciasta. W ubiegłym roku zamówień było tak dużo, że Zakład Aktywności Zawodowej nie był w stanie sprostać wszystkim.