logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 2/2017

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Dobre wykorzystywanie funduszy europejskich to dobra informacja zarówno dla mieszkańców Podkarpacia jak i dla wszystkich, którzy chcą w tym regionie robić interesy. Na to ma jednak decydujący wpływ dynamicznie zmieniająca się sytuacja gospodarcza w całej Europie. O tym jak przetrwać nadchodzący globalny kryzys na lokalnym rynku - rozmawiali dziś w Rzeszowie eksperci z kraju i za granicy.
 
Uczestnicy tej konferencji potwierdzają to co słychać w komunikatach z europejskich rynków finansowych informujących o spowolnieniu gospodarczym. Także oni zastanawiają się jednak, jak silna będzie ta fala, która uderzy w Polskę, a tym samym oczywiście w Podkarpacie. Przewidują, że tak zwany "gorset podatkowy" zapowiadany przez premiera tworzonego właśnie rządu na pewno przełoży się na lokalną gospodarkę. Niewiadomych jest tak dużo, że niezbędna będzie korekta regionalnej strategii rozwoju.
Magdalena Konstantynowicz, Bluevine Consulting
-”Sytuacja ekonomiczna się zmienia jest bardzo dynamiczna różne informacje płyną ze świata finansów i strefy euro oraz z Polski, taka dyskusja takim momencie jest niezbędna, żeby przełożyć ja na lokalne działania i dostosować do sytuacji.”

Odpowiedzialni za budowanie marki województwa potwierdzili na tym spotkaniu, że nie zamierzają trzymać w szufladzie dokumentów decydujących o rozwoju przedsiębiorczości. Dlatego sięgnęli po porady ekspertów od rynku finansowego czy nieruchomości. W spotkaniu zorganizowanym pod patronatem Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych uczestniczyli także ekonomiści, inwestorzy i przedstawiciele samorządów.

Adam Mokrzycki