logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps mini 1 2017

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Z lotniska w Jasionce odlecieli dziś pierwsi pasażerowie nowego codziennego połączenia do Gdańska przez Katowice. Obsługuje je polsko-niemiecki przewoźnik OLT Jetair. Drugie nowe połączenie tego przewoźnika to uzupełnienie oferty LOT-u, czyli połączenia relacji Rzeszów Warszawa. Jak mówią przedstawiciele OLT Jetair, godziny lotów na tej trasie są korzystniejsze niż u konkurencji, bo odbywać się będą dwa razy dziennie rano i wieczorem.
Jacek Kaczmarek - student z Rzeszowa - był jednym z pierwszych 14 pasażerów, którzy wylecieli dziś rano pierwszym samolotem z Jasionki do Katowic.
-”Dowiedziałem się, że leci taki samolot, którym jeszcze nie leciałem i w Katowicach też jeszcze nie byłem i to jest główny powód.”
W Katowicach dosiadło się kolejnych kilkanaście osób i samolot dalej poleciał do Gdańska. To jedno z dwóch nowych codziennych połączeń, które dziś zainaugurowano w Jasionce.
Ireneusz Dylczyk, dyr. ds. rozwoju OLT Jetair
-”Postanowiliśmy połączyć potencjały dwóch miast - Katowic i Rzeszowa, natomiast nie wykluczamy, że jeżeli to połączenie będzie dobrze pracować, to połączenie rozwijać na loty bezpośrednie, natomiast póki co lecimy przez Katowice.”

Jak zapewniają władze lotniska w Jasionce, w tym przypadku nie powtórzy się sytuacja z połączeniami do Wrocławia. W październiku miał je uruchomić Eurolot, ale pomysł upadł, ze względu na małe zainteresowanie podróżnych.
Łukasz Sikora, rzecznik portu lotniczego Rzeszów – Jasionka
-”Jesteśmy w stałym kontakcie z przewoźnikiem, jeśli chodzi o obłożenie, jak na razie jest dobrze, to jest rejs wiązany więc on ma inną specyfikę niż te wspomniane do Wrocławia, które były realizowane bezpośrednio - postój w Katowicach pozwala na uzupełnienie pasażerów.”

Drugie nowe połączenie, które także dzisiaj uruchomił przewoźnik OLT Jetair to rejsy z Rzeszowa do Warszawy. Takie połączenie obsługuje już PLL LOT, więc teraz lotów będzie więcej. Nowością jest to, że będą to połączenia wczesno poranne i późnowieczorne. Wylot z Rzeszowa jest o 7.00 rano a powrót o 22.45. Nowy przewoźnik kusi też konkurencyjnymi cenami.
Ireneusz Dylczyk, dyr. ds. rozwoju OLT Jetair
-”Na początek oferujemy zachęcające ceny od 49 złotych w jedną stronę z Rzeszowa do Warszawy, z Warszawy do Rzeszowa ten bilet jest nieco droższy z uwagi na większe opłaty lotniskowe.”

Średnia cena biletu będzie wahać się w granicach od 150 do 230 złotych rezerwując rejs z około 10-dniowym wyprzedzeniem. Władze lotniska prowadzą rozmowy ze spółką OLT Jetair także w sprawie nowych zagranicznych połączeń, które mają zostać uruchomione. Najprawdopodobniej będzie to połączenie do Niemiec. Kiedy? Na razie nie wiadomo.

Karolina Bik