logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 2/2017

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Budynek przy ul. Towarnickiego 1A był już od dawna przyobiecany studentom, ale jeszcze do wtorku zajmował go urząd marszałkowski.
Ostateczną decyzję o udostępnieniu budynku przy Towarnickiego 1A podjął sejmik w 2009 roku. Zajmujący go urzędnicy urzędu marszałkowskiego mieli przeprowadzić się do sąsiedniego budynku przy Towarnickiego 3A.

Zanim to jednak nastąpiło budynek przy Towarnickiego 3A musiał przejść generalny remont. Przez dwa lata wymieniano instalacje, zwiększano liczbę łazienek, powiększano biura i dostosowywano przestrzeń do osób niepełnosprawnych, żeby we wtorek móc go oficjalnie oddać do użytku. W odremontowanym budynku będzie się mieścił departament wspierania przedsiębiorczości, a także oddziały departamentów: rozwoju regionalnego, wspierania projektów infrastrukturalnych RPO oraz budżetu i finansów.

Budynek przy Towarnickiego 1A tym samym zwolniono i odstąpiono Uniwersytetowi Rzeszowskiemu. Zaadaptuje go Wydział Pedagogiczno-Artystyczny. Póki co studenci nie będą jednak z niego korzystać: budynek wymaga szeregu napraw: m.in. remontu dachu czy podpięcia do węzła ciepłowniczego uczelni.
Władze uczelni mają nadzieję, że w następnym semestrze będzie w nim można odbywać zajęcia. Uczelnia chce wydać na remont 700 tys. zł.