logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

Lotnicze akrobacje, ekspozycje sprzętu lotniczego, występy artystyczne gwiazd, prezentacje, mnóstwo atrakcji dla dzieci i młodzieży – tak w skrócie wygląda plan I Podkarpackich Pokazów Lotniczych. Ich organizatorem jest Samorząd Województwa Podkarpackiego, a współorganizatorem i gospodarzem pierwszej edycji imprezy jest Samorząd Miasta Mielca. O planach poinformował w Mielcu marszałek Władysław Ortyl podczas specjalnie zwołanej konferencji prasowej.

Lotnicze akrobacje, ekspozycje sprzętu lotniczego, występy gwiazd, prezentacje, mnóstwo atrakcji dla dzieci i młodzieży – tak wygląda plan I Podkarpackich Pokazów Lotniczych.

„Za ok. pół roku ruszą pierwsze nabory wniosków w ramach nowego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020” – poinformował podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Rzeszowie Władysław Ortyl, marszałek województwa podkarpackiego.

Więcej miejsc pracy, więcej rozwoju przemysłowego, więcej innowacji. Takie są główne cele Regionalnego Programu Operacyjnego województwa czyli naszego unijnego budżetu na lata 2014-2020. Marszałek Władysław Ortyl powtarzał dziś, że Urząd Marszałkowski pieniędzmi zarządza, ale ich nie rozdaje. Do wykorzystania dotacji trzeba się przygotować, a pierwsze konkursy mają ruszyć latem tego roku.

8,5 miliarda złotych - taką kwotę ma już oficjalnie do wykorzystania Podkarpacie do 2020 roku. To pieniądze z Regionalnego Programu Operacyjnego. Dokument pod koniec lutego został zaakceptowany przez Komisję Europejską i podpisany w Warszawie. Dziś marszałek Władysław Ortyl oficjalnie zaprezentował go w Rzeszowie.

W Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie powstał specjalny zespół ekspertów, który zajmie się ratowaniem podkarpackiej kolei. Na jednym z pierwszych spotkań, które odbędzie się 17 lutego będą rozmawiac o przyszłości linii nr 108 kursującej na trasie Jasło-Zagórz.

Znalezienie optymalnych rozwiązań dla podkarpackiej kolei – tak w skrócie można opisać cel powstania specjalnego zespołu, powołanego w Urzędzie Marszałkowskim.