logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 2/2017

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

tvp rzeszowW Rzeszowie powstaje Centrum Integracji Społecznej, które będzie szkolić osoby długotrwale bezrobotne, bezdomnych i samotne matki a później pomagać im w szukaniu zatrudnienia. To trudne przedsięwzięcie kosztuje 3 miliony złotych. Większość z tych pieniędzy pochodzi z unijnych dotacji.

 Centrum integracji społecznej buduje Rzeszowskie Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta. Co ciekawe, przy tej inwestycji pracuje m.in. pan Damian Filak jeszcze kilka lat temu sam był bezdomny, ale z pomocą towarzystwa pokonał życiowe kłopoty, ukończył liczne kursy a dziś pracuje. Działające już w Rzeszowie Centrum Integracji Społecznej, które w przyszłym roku przeniesie się do nowych pomieszczeń przeszkoliło już ponad 100 osób. Najczęściej pracowników budowlanych, ekipy sprzątające na budowach, a także operatorów wózków widłowych, pracowników ochrony i kasjerki. Wielu z nich już pracuje. A w kolejce po pracę czeka kilka tysięcy osób w samym tylko Rzeszowie.

Rzeszowskie Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta liczy na finansową pomoc miasta. To warunek, by mogło dostać kredyt na budowę. Większość prac finansowanych jest z Regionalnego Programu Operacyjnego. Nowe centrum będzie mieć około 800 metrów kwadratowych powierzchni. W budowanych tu salach bezdomni i trwale bezrobotni znajdą fachową pomoc. Do nowych pomieszczeń wejdą w jesieni przyszłego roku.