logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 2/2017

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Newsletter Samorządu


Obchody Dnia Flagi RP w Sieniawie zainaugurowała uroczysta msza św. w intencji Ojczyzny. Następnie uczestnicy uroczystości zebrali się na rynku miasta przed Urzędem Miasta i Gminy, gdzie w samo południe przy dźwiękach Mazurka Dąbrowskiego została wciągnięta na maszt Flaga Państwowa. Adam Woś Burmistrz Miasta powitał uczestniczących w uroczystościach parlamentarzystów, przedstawicieli władz samorządowych oraz zgromadzonych mieszkańców. Samorząd Województwa Podkarpackiego w uroczystościach reprezentował Andrzej Matusiewicz Przewodniczący Sejmiku, który w swoim przemówieniu podkreślił, że jest to młode święto ustanowione Ustawą Sejmu RP z dnia 20 lutego 2004 r.

Podkreślił, że data 2 maja nie została wybrana przypadkowo, - zdobywający Berlin żołnierze z 1 Dywizji Kościuszkowskiej zatknęli biało - czerwony sztandar na kolumnie zwycięstwa w Tiergarten w Berlinie.
Uroczystościom towarzyszyło otwarcie nowoczesnego kompleksu sportowego "Orlik 2012". Zwieńczeniem uroczystości był mecz ligowy o mistrzostwo klasy okręgowej z udziałem drużyn sieniawskiego Sokoła oraz Golbaluksu Wiązownica.

altaltalt
alt

Statystyka

Odwiedza nas 608 gości oraz 0 użytkowników.