logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

151209-objazdRenowacja kompleksu klasztornego z późnobarokową bazyliką w Starej Wsi oraz budowa amfiteatru w Polańczyku to projekty realizowane w ramach Programu Transgranicznego Polska-Białoruś-Ukraina, które mogli obejrzeć dziennikarze z Podkarpacia podczas pierwszego dnia objazdu studyjnego.

W ramach projektu “Skarby pogranicza - ochrona dziedzictwa kulturowego w Starej Wsi” powstał parking dla samochodów na 68 miejsc oraz punkt informacyjny wraz z zespołem gastronomiczno-handlowym. Rozbudowano też place i ogrody z elementami małej architektury podkreślające walor barokowej budowli. Zakończenie inwestycji jest planowane jeszcze w grudniu tego roku.

Amfiteatr w Polańczyku został oddany do użytku w ubiegłym roku. Widownia mieści 500 osób, a scena jest wyposażona w profesjonalne zaplecze techniczne i sprzęt nagłaśniający. W ramach tego projektu wybudowano także amfiteatr w Schidnicy na Ukrainie.

Oba projekty mają na celu zwiększenie atrakcyjności Podkarpacia i terenów przygranicznych. Jutro dziennikarze zwierzą m.in. projekt pn. “Jarosław -Użhorod: wspólna inicjatywa na rzecz podniesienia atrakcyjności turystycznej historycznych miast partnerskich” i “Odnawialne źródła energii - recepta na poprawę jakości środowiska naturalnego na obszarze powiatu lubaczowskiego i rejonu jaworowskiego”.

Daniel Kozik

Biuro Prasowe

 

Statystyka

Odwiedza nas 410 gości oraz 0 użytkowników.