logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps mini 1 2017

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Newsletter Samorządu

151204-pipWprowadzenie limitów umów zawieranych na czas określony oraz zrównanie okresów wypowiedzenia umów na czas określony z umowami bezterminowymi, to tylko niektóre ze zmian w kodeksie pracy, które zaczną obowiązywać od 2016 roku.

Te oraz inne istotne zmiany dotyczące zatrudnienia, związane m.in. z umowami terminowymi, nowymi uprawnieniami rodzicielskimi, e-zwolnieniami, czy też badaniami lekarskimi pracowników były przewodnią tematyką wykładów i prelekcji III Podkarpackiej Konferencji Prawa Pracy, zorganizowanej przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Rzeszowie przy współpracy z Urzędem Marszałkowskim.

Urząd Marszałkowski reprezentowała Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Maria Kurowska. W swoim wystąpieniu podkreśliła ważną rolę edukacyjno-promocyjną Inspekcji Pracy w kształtowaniu przyjaznego środowiska pracy. Wskazała na potrzebę podejmowania skutecznych działań na rzecz poprawy warunków pracy oraz budowania świadomości przestrzegania przepisów prawa pracy, które jest podstawą  uczciwych i zdrowych relacji między pracownikiem a pracodawcą.

- Przestrzeganie zasad prawa jest podstawą funkcjonowania zdrowego rynku  i uczciwej konkurencji.  Dlatego jako Urząd również podejmujemy wszelkie działania, by przepisy prawa pracy były przestrzegane i dobrze służyły zarówno pracownikom, jak i pracodawcy. Ma to przecież  wpływ nie tylko na komfort pracy ale pośrednio również na życie prywatne obydwu stron stosunku pracy – mówiła wicemarszałek M.Kurowska.

 

Konferencja odbywała się pod hasłem „Poznaj zmiany dotyczące zatrudnienia” w ramach kampanii informacyjno-promocyjnej „Zanim podejmiesz pracę” i była skierowana w szczególności do pracodawców oraz osób wkraczających w etap aktywności zawodowej lub powracających na rynek pracy. Ideą kampanii jest upowszechnienie wiedzy o obowiązujących przepisach prawa pracy przy zatrudnianiu, ze szczególnym uwzględnieniem tematyki zawierania umów cywilno-prawnych i terminowych.

Wśród prelegentów byli przedstawiciele Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie, Wyższej Szkoły Prawa i Administracji w Rzeszowie, Wojewódzkiego Urzędu Pracy, Okręgowego Inspektoratu Pracy w Rzeszowie, Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy w Rzeszowie oraz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Rzeszowie.

 

Krystyna Kasprzyk

Kancelaria Zarządu

foto Tomasz Pietrucha

Statystyka

Odwiedza nas 339 gości oraz 0 użytkowników.