logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 2/2017

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Newsletter Samorządu

150106-orszakJuż po raz trzeci tysiące rzeszowian wzięło udział w Orszaku Trzech Króli. Sygnał do rozpoczęcia wspólnego kolędowania dał Ordynariusz Diecezji Rzeszowskiej bp Jan Wątroba i chwilę przed południem korowód opuścił parking przed halą Podpromie. Kolędnikiem z ramienia zarządu był wicemarszałek Wojciech Buczak.

 

Uczestnicy orszaku podążali ulicami miasta prowadzeni przez Kacpra, Melchiora i Baltazara – trzech króli zmierzających z darami do Betlejem, na spotkanie z nowonarodzonym Synem Bożym. Każdy z władców prowadził za sobą grupy rycerzy w barwach kontynentów przez nich reprezentowanych. Rycerstwo europejskie podążało w czerwonych pelerynach, reprezentanci Azji w zielonych, a przedstawiciele z Afryki założyli niebieskie stroje. Uczestnicy orszaku wspólnie kolędowali przy „Bramie do Nieba”, opierali się pokusom sił piekielnych, gościli w „Karczmie” i na dworze Króla Heroda. Ostatnim przystankiem przed rzeszowskim rynkiem był inscenizacja potyczki dobra ze złem.

Gdy kolędnicy zgromadzili się na rynku, królowie wręczyli małemu Jezusowi złoto, kadzidło i mirrę. Na zakończenie rzeszowianie wysłuchali życzeń bpa Jana Wątroby, wicemarszałka Wojciecha Buczaka, prezydenta Tadeusza Ferenca i starosty rzeszowskiego Józefa Jodłowskiego.

 

tekst/fot.
Michał Mielniczuk
biuro prasowe UMWP

Statystyka

Odwiedza nas 707 gości oraz 0 użytkowników.