logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps mini 1 2017

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Newsletter Samorządu

Dwadzieścia walizek edukacyjnych trafiło dziś do komend powiatowych policji z województwa podkarpackiego. Zestawy wyposażone w imitacje narkotyków oraz przedmioty wykorzystywane do zażywania środków odurzających pomogą funkcjonariuszom w zajęciach edukacyjnych adresowanych m.in. do młodzieży, rodziców oraz nauczycieli.

Walizki zostały sfinansowane przez samorząd województwa w ramach działań Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Rzeszowie. W uroczystym przekazaniu zestawów przedstawicielom komend powiatowych uczestniczyli: członek zarządu województwa podkarpackiego Stanisław Kruczek, przewodniczący sejmiku Jerzy Cypryś oraz dyrektor ROPS Jerzy Jęczmienionka.

Gospodarz spotkania komendant wojewódzki policji Krzysztof Pobuta podziękował samorządowi za wsparcie:

Dzięki Wam możemy skuteczniej  pracować na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców Podkarpacia. Pomoc władz wojewódzkich umożliwia zakup nowych radiowozów. Wkrótce Komenda Wojewódzka Policji wzbogaci się o klatki do przewożenia policyjnych psów – wyliczał generał Pobuta.

Zadowolenia z podjętej inicjatywy nie krył członek zarządu województwa podkarpackiego Stanisław Kruczek:

Jako ojciec sześciorga już dorosłych dzieci i osoba przez lata zaangażowana w działalność rady rodziców,  wielokrotnie podkreślałem, że walka z narkotykami musi być toczona na różnych frontach, także edukacyjnym. Wszyscy wiemy, że właśnie młodzież szkolna jest szczególnie narażona na działania dilerów czy pokusy nierozsądnych kolegów – mówił Stanisław Kruczek.

                Członek zarządu podkreślił, że problem narkotyków to nie tylko kwestia bezpieczeństwa, ale również zdrowia:

W działaniach na rzecz bezpieczeństwa, ochrony zdrowia czy innych obszarach zdecydowanie bardziej opłaca się zapobieganie niebezpieczeństwom, niż naprawianie ich skutków – dodał S. Kruczek.

Walizki edukacyjne pomogą policjantom w organizacji działań profilaktycznych na terenie szkół i nie tylko.  Mam nadzieję, że będą skutecznym narzędziem w walce z problemem narkotyków i dopalaczy. Liczę też na to, że nowoczesne zestawy, z którymi funkcjonariusze wrócą do swoich powiatów pomogą w kształtowaniu pozytywnego wizerunku policji – mówił Jerzy Cypryś Przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego.

Jakub Czarnota
Kancelaria Zarządu

Statystyka

Odwiedza nas 497 gości oraz 0 użytkowników.