logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 2/2017

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Newsletter Samorządu

Już 15 lat działa Podkarpackie Stowarzyszenie Samorządów Terytorialnych. Z tej okazji w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie odbyła się uroczysta konferencja. Podczas spotkania wręczono też honorowe odznaki PSST.

W jubileuszowych uroczystościach wzięli udział przedstawiciele podkarpackich samorządów, parlamentarzyści, byli marszałkowie , którzy są honorowymi przewodniczącymi PSST. Obecna była także wicewojewoda Grażyna Borek. Województwo reprezentował marszałek Władysław Ortyl , który jest przewodniczącym PSST oraz wicemarszałek Maria Kurowska.

Marszałek Władysław Ortyl mówił, że warto ten jubileusz świętować, ale też snuć plany na przyszłość. Zawsze wytyczaliśmy sobie ambitne kierunki w stowarzyszeniu. To forum PSST było i jest dobrym  miejscem spotkań i dyskusji. Przed samorządem jest wiele wyzwań. Zmieniają się cele, uwarunkowania i życzyłbym sobie i państwu, abyśmy mieli dużo tych zadań, ale też żebyśmy mieli właściwe finansowanie na te zadania, na oświatę, zdrowie czy świadczeń społecznych.

Na koniec wystąpienia marszałek podziękował wszystkim poprzednim przewodniczącym PSST, a także członkom zarządu i prezydium stowarzyszenia za ich prace i wkład w rozwój PSST.

W czasie uroczystości zaprezentowany został film o działalności PSST autorstwa dziennikarki TVP Rzeszów Anny Tomczyk.

PSST jest regionalną organizacją samorządową skupiającą ponad sto podkarpackich samorządów. Głównym celem stowarzyszenia jest rozwój samorządności oraz ich integracja, która ma służyć rozwojowi gospodarczemu, kulturalnemu i społecznemu całego regionu. PSST oprócz popularyzowania idei samorządności promuje uzdolnioną młodzież, wspiera aktywność członków we współpracy zagranicznej, prowadzi działalność wydawniczą i promocyjną.

Podkarpackie Stowarzyszenie Samorządów Terytorialnych jest organizatorem wielu ważnych dla regionu imprez, m.in.: Dzień Samorządu Terytorialnego,  Podkarpacka Nagroda Samorządowa,  którą organizuje wspólnie z tygodnikiem Nowe Podkarpacie oraz Podkarpackie Konferencje Samorządów Terytorialnych.

 

Monika Konopka
Biuro prasowe UMWP
Fot. Adam Kus, WDK rzeszów

 

 

Statystyka

Odwiedza nas 953 gości oraz 0 użytkowników.