logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 2/2017

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Newsletter Samorządu

150727-sejmikW Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowym w Arłamowie rozpoczął się XXIII Światowy Polonijny Sejmik Olimpijski PKOL. Z ramienia zarządu, goszczących na Podkarpaciu polonusów witała wicemarszałek Maria Kurowska.

Tegoroczny Sejmik ma szczególne znaczenie  w związku z odbywającymi się w przyszłym roku igrzyskami w Rio de Janeiro. To właśnie podczas obrad obrane zostaną kierunki działań polonii zarówno brazylijskiej, jak i z całej Ameryki Łacińskiej, której przypadnie rola promocji Polski w trakcie imprezy.

Wicemarszałek Maria Kurowska zwracając się do zgromadzonych odczytała list marszałka Władysława Ortyla, w którym pisał m.in. o działaniach jakie podejmuje samorząd województwa:

- O atrakcyjności regionów w coraz większym stopniu decyduje ich dostępność dla międzynarodowego biznesu, turystów, sportowców, wreszcie ludzi szukających inspiracji kulturowych. Dlatego oprócz inwestycji w infrastrukturę komunikacyjną – na co jako samorząd województwa zwracamy szczególną uwagę – wspieramy także rozwój podkarpackiego sportu, turystyki i kultury – pisał marszałek Ortyl.

Następnie Maria Kurowska prosiła gości o promocję Podkarpacia w ich drugich ojczyznach:

- Mam nadzieję, że staną się Państwo swoistymi ambasadorami podkarpackiej ziemi, niesienia dobrej nowiny o tym,  jak nasze Podkarpacie rozkwita. Chciałabym także podziękować za pracę na rzecz ojczyzny jaką państwo wykonujecie, w zakresie kultury, sportu, działalności gospodarczej, polityki i w wielu innych dziedzinach. – dziękowała wicemarszałek Kurowska.  

 

 

Michał Mielniczuk
biuro prasowe UMWP

Statystyka

Odwiedza nas 703 gości oraz 0 użytkowników.